Eendjes voeren..

Categorie: Harlingen Gepubliceerd: zondag 03 april 2016

Er is over het algemeen nog maar weinig waterfauna ( en flora) in de Harlinger wateren te zien. In de weilanden in de omgeving zie je tientallen eenden bij elkaar, en in Harlingen zelf bijna geen. Volgens drs. Jan van den Hoff (voorzitter Verenigd Links afd. Harlingen) ligt de oorzaak daarin dat het de gewoonte is geworden om uitsluitend hoge walkanten aan te leggen. ( het liefst tropisch hardhout natuurlijk..) daardoor is het voor eenden en andere watervogels onmogelijk te nestelen. Doen ze het wel, dan verdrinken de kuikens omdat ze na de eerste tewaterlating, nergens kunnen rusten. Deze aanpak zou gevarieerder kunnen waardoor er weer meer nestelplekken ontstaan en de natuur weer een kans krijgt in de stad. “ Wanneer we massaal eendjes gaan voeren, komt er ook weer meer vis in het water, dan kan er ook weer gehengeld worden” aldus Jan van den Hoff. De ambtelijke dienst van de gemeente Harlingen heeft hier positief op gereageerd. Zo laat men weten dat er weer meer natuur en kindvriendelijke oevers worden aangelegd. Op veel plekken in Harlingen verdwijnen de walbeschoeiingen en komen er natuurvriendelijke oevers voor terug. Verenigd Links is blij met deze ontwikkeling.

Addy Stoker

Voorzitter Verenigd Links  

 

Hits: 1380