Pensioen is wel te doen..

Categorie: Nieuws Gepubliceerd: maandag 27 augustus 2018 Geschreven door Super User

Er wordt steeds geroepen dat de pensioenen onbetaalbaar worden. Dit klinkt bij rechts regelmatig, en dat is niet zonder reden want wanneer je dit voor waar aanneemt dan is dat heel goed voor de werkgevers, minder (stijgende) lasten, dus goed voor de winst. De werknemers blijken de dupe te zijn. Alleen al door het ophogen van de AOW leeftijd.

De gemiddelde pensioenkosten bedragen 17 procent in Nederland. Dit is voor sommige ondernemingen veel, maar andere bedrijven zitten al heel lang ver onder dit percentage. Zouden de kosten dus iets stijgen dan komen ze iets meer in de buurt van deze 17 procent. Ondertussen krijgt de OR te horen dat de pensioenkosten onbetaalbaar worden. Het kan ook anders, eind 1800 vond J.C. van Markeren dat in de prijs van het gist dat hij verkocht voldoende marge moest zitten om ook zijn gepensioneerden  goed te behandelen. Dat was en is realistisch en het bedrijf (DSM) is er nog altijd.

Addy Stoker

Voorzitter Verenigd Links

Hits: 373